FAQs

Często zadawane pytania

Co to jest winyl ?

 

Wszystkie nasze produkty wyrabiane są z naturalnego polichlorku winylu (PVC) i innych ważnych substancji, jakimi są filtry UV i modyfikatory. Materiał ten gwarantuje długoterminową trwałość, elastyczność i odporność na warunki atmosferyczne.

 

Będzie blednąć albo straci kolor ?

 

W przeciwieństwie do produktów z tworzyw sztucznych możesz być pewny, że nasze produkty są zaprojektowane tak, aby utrzymały swoje kolory przez całe życie.

 

Można zaintalować winylowe - plastikowe ogrodzenia na terenie pochyłym ?

 

Tak. Poniżej przedstawiamy zdjęcia ogrodzeń zainstalowanych na terenie pochyłym:
 

 

 

Jak jest w przypadku słońca i ekstremalnch temperatur ?

 

Tak jak Ty potrzebujesz chrony przed słońcem, tak samo winyl. Dzięki dwutlenku tytanu (TiO2) i modyfikatorów ogrodzenia są odporne na ekstremalne warunki klimatyczne.

 

Winyl jest solidny ?

 

Nasz winyl ma 5-krotną wytrzymałość na rozciąganie i 4-krotną elastyczność drewna. Możesz zwiększyć wytrzymałość dodając poprzeczne belki, wzmocnione żebra. 

 

Jakie kolory są dostępne ?

 

Nasze produktu są wyrabiane w czterech kolorach: białym, szarym, jano-brązowym i imitacji drewna. Wszystkie kolory są spójne, dlatego zdogność kolorów z innymi naszymi produktami nie stanowi problemu.

 

Dlaczego ogrodzenia winylowe nie są wyrabiane w ciemnych kolorach ?

 

Naukowym faktem jest, że ciemne farby bledną szybciej niż jasne a tym samym wymagają większej ochrony i utrzymania. Z tego powodu nie oferujemy ogrodzeń winylowych w ciemnych kolorach. 

 

Czy produkty będą żółknąć ? 

 

Produkty winylowe nie żółkną z powodu promieniowania słonecznego. Nasze produkty zawierają 10 części na 100 dwutlenku tytanu (TiO2), który jest bardzo skutecznym inhibitorem UV. Ta ilość TiO2 to więcej niż wymagana do ochrony przed żółknięciem i promieniowaniem słonecznym. 

 

Czy produkty te mają gwarancję ?

 

Tak.  Nikt poza nami nie oferuje dożywotniej gwarancji. W przypadku niektórych produktów jest przenośna i odnosi się do materiałów (naprawa, wymiana) oraz kosztów robocizny. Nasza gwarancja trwa całe życie. Więcej tu.

 

Jest to bezpieczne i wytrzymałe do codziennego użytku ?

 

Nasze produkty są dostatecznie bezpieczne nawet dla najmłodszych członków rodziny, mają gładką powierzchnię bez gwoździ, ostrych krawędzi i drzazg.

 

 Winyl jest droższy niż drewno ?

 

Początkowo może się wydawać, że nasze produkty są droższe niż drewno (jak kupujesz drewno pierszej klasy cena utrzymuje się na tym samym poziomie). Nigdy więcej jednak nie będziesz musial inwestować do nich pieniędzy z powodu dożywotniej gwarancji. Drewno natomiast będziesz musiał utrzymywać do końca życia - malowanie, naprawy albo wymiana. Z tego powodu koszty drewna rosną wraz ze spadkiem jakości.

 

ciara

  

Farmárik, s.r.o., Bolešov 448, 018 53 Bolešov

sales@farmarik.pl 

Tel. +48 604 662 314 (kontakt w języku polskim 8:30 - 9:30)

Tel: +421 948 122 561 (kontakt w języku słowackim 7:30 - 15:30)

 

ciara

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Strona korzysta z plików cookies. More info